אודות

אינטלקט יהודי עכשווי

ישראליזציה של היהדות

זווית אחרת על היהדות

פורטל יהדות דיגיטלית, ערוץ תקשורת עצמאי ללא מטרת רווח, מנגיש את עושרה, קסמה ויופייה של היהדות. הפורטל מיועד לציבור גדול הרואה בזהות היהודית ערך חשוב בחייו ומעוניין לקבל זווית אחרת, עכשווית , אינטליגנטית, עצמאית  ובמה מרחיבה אופקים ודעת למחשבה ולחיבור כי היהדות שייכת לכולנו.

איך זה התחיל?

משנת 2015 החל משה שמש קופירייטר, יועץ אסטרטגי, יזם חברתי , לכתוב מדי יום חמישי בקביעות מיני פרשות שבוע קצרות ברוח ישראלית, מדובר בעמל רב: למידה מעמיקה של שעות ארוכות שהוא מקדיש לקריאת הפרשה, פרשנויות ורעיונות, ואט אט קרה "הדבר הגדול" נוצרה קהילת עוקבים, שהגיע בשנת 2023 לכ -6000 איש, המקבלים עד 100 מילים לוואטסאפ, רובם מגדירים עצמם חילונים. בסקר שנעשה מחציתם סיפרו שהם נהנים, קוראים, עוקבים באדיקות, ומבקשים להמשיך לקבל תוכן ערכי ומשמעותי, ומכאן עלתה הדרישה.

למה לי יהדות עכשיו?

תוכן יהודי  זוהי זירה עם פורטלים, אתרים, גופים רבים "זירה צפופה" אך תוכן יהודי ישראלי ברוח קלילה, זורמת בגובה העיניים זהו המרחב של "יהדות דיגיטלית" זווית אחרת על היהדות,  מרתקת , מעניינת.

ישראלים רבים מתעניינים בתוכן שמחובר לזהות היהודית שלהם, לכן חשוב להגיש ולנגיש לו זאת. הגישה שלנו לקיים שיח של יהדות ישראלית חברתית שאינה מגזרית, תוכן עכשווי שייעודו לייצר השפעה לקהלים רחבים בחברה הישראלית.

אם זה מדבר אליכם, סיכוי רב שתקשיבו. מסר איכותי נתפס במוח שלנו, בעיקר אם הוא מעורר השראה ומדבר לתודעה הגבוהה שלנו, לצרכים שלנו, ליעדים שלנו, לכאבים שלנו, לכיווני הפתרונות שאנו מבקשים.

שפה ותקשורת

בניסן 2022 נפגשו משה שמש ורוני קרביץ. רוני הינו מרצה בתוכניות חוץ אקדמיות בקמפוסים המובילים, וכן מרצה לארגונים עסקיים וחברות היי-טק בתחומי מחשבה, זהות והגות יהודית, כאשר הרצאתו "תפקיד היהדות בעידן הדיגיטלי" פורצת דרך, מרתקת וזכירה. משמש ככותב, יוצר תוכן קריאטיבי ב"גלובס" ו"וואלה", יועץ למיזמים חינוכיים, חברתיים, ופעיל בפורום מועצת ההסכמות בקונגרס הישראלי. רוני אף הוביל את פורום "דרכים משתלבות" לרבנים ופרופ' באוניברסיטת תל אביב.

רוני מביא עימו את שפת התקשורת אל המיזם, ויחד יצאו השניים אל מיזם של חיבורים ישראלים ויהודיים.

מהי הגישה וצורת ההנגשה של התוכן בפורטל?

פורטל יהדות דיגיטלית מנגיש את עושרה, יופיה, קסמה של היהדות. היהדות היא לא רק דת היא תרבותו של העם היהודי עם מעגל שנה ייחודי, ערכים, אמונות, תפיסות, פולקלור, מנהגים, מאכלים, אומנות, יצירות ועוד

התרבות היהודית היא העתיקה ביותר, מתפתחת ומתחדשת במשך כל הדורות, מתוך כבוד והערכה למגוון הקהילות העדות והזרמים המרכיבים אותה!

משרדי "יהדות דיגיטלית"
כתובתנו: בית הפעמון התע"ש 20, כפר סבא (תרומת מרכז שפיס היימן)
טלפון: 052-2504867

מהו ייעודו של פורטל יהדות דיגיטלית?

ייעודו של פורטל יהדות דיגיטלית ליצור מרחב של שיח, תודעה, השראה, עניין, אחדות לא מתוך אחידות, השפעה לזהות היהודית , הפורטל מתקיים מתרומות של אנשים פרטיים וגופים עסקיים הרואים בנושא האחדות והחיבור בעם ישראל ערך חשוב!

פורטל יהדות דיגיטלית מיועד לישראלים שרואים בזהות היהודית כל אחד בדרכו, ערך חשוב ומעניין אותם ליהנות מתוכן עכשווי מסרים/ תכנים/ סרטי וידאו .

הפורטל מציג תוכן יהודי עכשווי אוניברסלי שכל יהודי מכל מגזר ירגיש נעים ונוח להתחבר אליו, תכנים הקשורים בזיכרונות, אירועים, חוויות שרוב האנשים עוברים ואשר מתקשרים לפרשות השבוע, חגי ישראל, או דילמות בחיי היום יום.

כיצד אנו ממנים את המיזם?

הפרויקט פועל ללא מטרות, כאשר את כיסוי הוצאות של אנשי המקצוע:
מעצבים, מתכנתים, מקדמי דיגיטל, רוב רובם של אנשי התוכן מעניקים את המידע באהבה עם נתינה מכל הלב.

אנו ממנים את כיסוי ההוצאות בפורטל באמצעותויות של גורמים עסקיים ותרומות של אנשים פרטיים וכן חברות, התרומות עוברות דרך עמותת ל"אפיקים להעשרת המשפחה"  המסייעת לנו כערוץ -תרומות מאושרות בישראל לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, מס' מלכ"ר 580485753, קבלה תשלח בסיום הליך התרומה – ניתן לתרום גם באופנים הבאים: פייפאל – כרטיס אשראי – תרומה דרך הטלפון.

היזמים ומובילי הפורטל

משה שמש

קופירייטר ויועץ אסטרטגי, איש קריאייטיב, יזם חברתי

"אמרו יותר בפחות, ציירו תמונה במילים"

 • חי ונושם קריאטיב ושיווק: משה שמש קופירייטר ויועץ אסטרטגי, יזם חברתי, איש קריאייטיב ,משנת 1989 עד 1997 שימש כקופירייטר ומנהל קריאייטיב במשרדי פרסום מובילים בתל אביב, משנת 1997 עד 2005 שימש כקופירייטר ראשי, מנהל תכנון אסטרטגי, ומנהל פיתוח עסקי ברשת שוקן קבוצת הארץ
 • ניסיון בחברות גדולות ובינוניות: משנת 2005 פועל כעצמאי בתחומי אסטרטגיה, שיווק דיגיטלי, קריאייטיב , ניהול תוכן עם ניסיון בקבוצת    IDB, סלקום, שופרסל, כלל,  שיכון ובינוי, קבוצת צים, סלקום, אלמוג כדאי, נטלי רפואה סקיולייף, אזורים, קבוצת ח.י, קבוצת פז פורת, אלבר  ליסינג, סוויטשי, מרכז הבניה, ביג שופ ועוד
 • יזמות חברתית ותרומה לקהילה: משנת 2015 , כותב בקביעות מיני פרשות שבוע קצרות ברוח ישראלית, הנחלת תוכן ישראלי יהודי עכשווי שאינו ממקום תורני, מדובר בזמן רב, שמשה מקדיש לקריאת הפרשה, פרשנויות ורעיונות, עם הזמן נוצרה, קהילת עוקבים, המונה כ-6000 איש, רובם מגדירים עצמם חילונים. כמחציתם סיפרו שהם נהנים, קוראים, עוקבים באדיקות
 • לשאלה…משה מה למדת בתחום הנגשת היהדות? הוא ענה בקצרה: לספר את הסיפור המשותף שלנו עבר הווה ועתיד שלנו מזווית אחרת אמרו יותר בפחות, ציירו את החזון המשותף שלנו כתמונה במילים!
 • משה פעיל ב "עמותת אפיקים " לקידום ילדים ונוער בסיכון עם סיכוי , משנת 2009 , משה פעיל יום בשבוע בהתנדבות בעמותה, בתחומי שיווק, דוברות, ניהול קשרי משקיעים, העמותה מטפלת בכ-550 ילדים ונוער בסיכון ב-18 מרכזים , משה  שם לנגד עיני את התרומה לחברה כעקרון יסודי חשוב ביותר.
 • בשנת 2023 יזם את "פורטל יהדות דיגיטלית "אליו חבר חברו המרצה, יוצר התוכן רוני קרביץ ועוד נבחרת של כ 20 אנשים שרואים בזהות היהודית ערך חשוב!
 • מוטו "העתיד שלנו כעם עלול ללכת לאיבוד רק בגלל שאנו מנהלים דיאלוג בין העבר להווה ללא תכנון, חזון משותף, מבט אל האופק ושיח על העתיד". לעשות זאת – זהו חזון המיזם.

רוני קרביץ

מרצה באוניברסיטאות, איש סושיאל, כתב ועורך תוכן, יועץ למיזמים חינוכיים

"לספר את הסיפור היהודי מזווית אחרת"

 • רזומה וניסיון מקצועי: רוני קרביץ הינו מרצה בכיר לסטודנטים בתוכניות חוץ אקדמיות לסטודנטים בקמפוסים המובילים, עולם התוכן בו מרצה הינו מחשבה, זהות והגות יהודית, רוני הינו איש מחקר המציג את מאמריו בנושאי התמחותו ב"גלובס" וואלה" וכן בפלטפורמות חברתיות במדיות מובילות. יועץ למיזמים חינוכיים, ופעיל חברתי.
 • יזמות חברתית ותרומה לקהילה: פעיל בקונגרס הישראלי, מוביל את פורום מועצת ההסכמות בגוש דן, מוביל את פרויקט "זמן חיבור" ותוכנית המעשרות.
 • לשאלה…רוני מה למדת בתחום הנגשת היהדות? הוא ענה בקצרה "כל חלקי העם דובר עברית, ועדיין אנו לא מבינים אחד את השני, חזון, אמון, רגישות ואחריות משותפת בונים גשרים היכן שאינם"
 • בשנת 2023 הצטרף כשותף להיגוי, חזון, הובלת "פורטל יהדות דיגיטלית " כאשר חבר למשה שמש איש קריאייטיב, יועץ אסטרטגי וקופירייטר ועוד נבחרת של כ-20 אנשים שרואים בזהות היהודית ערך חשוב!
 • מוטו "כיצד נשתמש בכוחו של העתיד?  עם חזון חדש, הסכמות רחבות, ויעדים משותפים, העתיד יכול להשתנות לטובת כולנו".

החזון

מחשבה ושייח אל העתיד המשותף שלנו כעם

"העתיד שלנו כעם עלול ללכת לאיבוד, רק בגלל שאנו מנהלים דיאלוג בין העבר להווה ללא תכנון, חזון משותף, מבט אל האופק ושיח על העתיד".

ערכי המיזם

פתיחות

עושרה, יופייה, פתיחותה וערכיה של היהדות בעידן העכשווי למגוון רחב של ציבורים.

מרחב

יצירת מרחב של שיח על תרבות, זהות, זוגיות, משפחה, דיגיטל, כסף, עסקים ומעגל החיים ועוד.

השראה

תוכן מעורר שמדבר לצרכים שלנו, ליעדים שלנו, לכאבים שלנו, המכוון אל הפתרונות שאנו מבקשים.

ערך

תוכן איכותי, עכשווי, מעורר סקרנות, המעשיר ידע לספריית הלב והמוח שלנו לציבור ישראלי גדול שרואה בזהות היהודית ערך חשוב בחייו ומעוניין לקבל זווית אחרת.

נתינה

המיזם הינו פרויקט של יוצרים, אנשי תוכן שרואים שליחות להנגיש יהדות בגובה העיניים, ללא מטרות רווח.

צ'ט כתבים

מאת: רוני קרביץ מה יש בהן, בעשרת הדברות, שאין במערכת חוקים אחרת? מה גרם לז'אן ז'אק רוסו להגדיר את משה "גדול המחוקקים בכל הזמנים" ומה

קרא עוד »

מאת: רונן פריבר 8 מיליארד אזרחי העולם, 195 מדינות,  בכל יום ויום בונים כל אחד את הכלכלה, מערכות החינוך, הבריאות, הנדל"ן, בניינים, בתי מלון וכו

קרא עוד »

מאת: רונן פריבר כיצד עולם הספורט מראה לנו שתופעה בה האדם חושב ומרגיש שלכוח מחשבותיו ובקשותיו יש השלכה על היבראות מציאות מסוימת לפי רצונו? הילדים

קרא עוד »

מאת: משה שמש ספר ישן, התנ"ך, בנה תמונת חזון של עבר המפואר, והציב לעם ישראל את חזונו, ייעודו ותקוות עתידו הלאומי, תקומה, קיבוץ גלויות ושיבת

קרא עוד »

מאת: נפתלי בר נתן כאיש אחד בלב אחד משמעותה של לקבל את התורה אינה להיות דתי, היא גם לא ללמוד את כולה או אפילו להצהיר

קרא עוד »

המים משולים לרגש, השמים משולים לאין סוף.

כאשר ישכיל האדם לנקות את הרגשות שלו בפנימיותו העמוקה, מימי האגם שבו יהפכו צלולים ונקיים עד כדי כך שהשמיים יהפכו חלק ממנו בהשתקפות מדהימה, ואז יתחלף הפתגם "השמים הם הגבול" והפתגם "השמיים ואני אחד" יתפוס את מקומו.
ההבדל בין לקחת ולקבל

כשהאדם רוצה או צריך דבר מה הרצון שלו עלול להפוך אובססיבי ומתוך כך הוא עשוי לדרוש את מושא הרצון בכל מחיר עד כדי כך שהוא ייקח אותו בניגוד לרצונו העמוק של הנותן.

קרא עוד »

ב"פרשת שופטים חומש דברים" נבנית מערכת המשפט העברית, דיינים ושופטים עם סמכויות ושיניים ושוטרים עוצמתיים המבצעים את פסקי הדין⚖️🪚הרלבנטיות לימיינו כה רבה חלקים רבים מארצנו

קרא עוד »

יוצא מעבדות לחירות, מנצח אויבים, קורע את ים סוף, מתעלה לדרגת אמונה, אחדות, אהבה ומגיע למימד רוחני גבוהה ביותר ב"מעמד הר סיני"🌟ואז…נפילה למדרגה נמוכה ביותר:

קרא עוד »

החזון של העולה הראשון לארץ ישראל שעלה בגיל 75 עם אשתו שרי ולוט בן אחיו, היה באמונה, באהבה למה שהוא עשה ובדרך שהוא פרץ🐫למנהיג שהפיץ

קרא עוד »

"כי השחית כל בשר את דרכו על הארץ " נח, דור עשירי למין האנושי, הצדיק היחיד בדורו, בונה תיבה באמצעותה ינצלו הוא, בני ביתו ונציגים

קרא עוד »